Blog

Bedava Ücretsiz Adisyon Cafe Programı

Blog

Bedava Ücretsiz Adisyon Cafe Programı
Bedava Ücretsiz Adisyon Cafe Programı

Bedava Ücretsiz Adisyon Cafe Programı

 

Herkese merhaba herkes maliyeti düşük tutmak için bir takım ürünleri ücretiz  yada bir diğer adı ile bedava şekilde kullanmak ister. Tabi ki bu  durum kadar doğal bir şey yoktur. Bu durum sizlere farklı senaryolar ile anlatacağım . Bir yazılım da  destek ne  gibi sizlere etkisi olacağına anlatacağım.

5 yıla aşkındır bir çok Restoran , Kafe  , Market ve   Alışveriş satış noktalarına yazılım kurdum. Büyük firmalara kurulum yaptım kimi zaman mahalle arası bakkal kurulum yaptım . Burada gördüğüm ilk  izlenim herkes bedava yazılım kurmanın yollarına başvuru yapmış. Kimi zaman bedava yada ucuz yazılım kursalar da belli bir yolda tıkanıp verdikleri ücreti çöpe attıklarını görmüşler.

Senaryo 1

Restoran Kafe Kullanıcısı : Tek Bilgisayar Bir şekilde Demo kurdu yada piyasadaki hazır olmayan yazılımı düşük maliyet ile aldı. Restoran   1 tane kasa  2 tane garson bilgisayarı bir diğer adı ile terminal olduğunu farz edelim . 1 adet adisyon yazdırmak için yazıcı  1 adet mutfak  1 adet içecek olduğunu düşünelim . Geldiniz indirdiniz  genelde ne var ki next next yapıyorsunuz dedikleri şeyi yapalım sizinle next next next kurduk ürünleri bir şekilde tanıttınız. Burada toplamda var olan 3 adet bilgisayar nasıl bir biri ile haberleştireceksiniz. Veritabanı nasıl kuracaksınız. Bunları yaptıktan sonra sisteme girdiğiniz ürün yazdırma ayarları nasıl yapacaksınız. yada yetkilendirme kısıtlaması indirim yuvarlama  iade  ikram kimler yapacak bu ayarları yapmazsanız Programın Ne anlamı var. Masaları açma bölümlendirme nasıl olacak ben bilmediğimden sizlere soruyorum siz kime soracaksınız bu tip konularda profesyonel destek almanız lazım.

Senaryo 2

Hızlı Satış Noktası (Self servis) Kullanıcısı: Senaryo 2 kadar  birden fazla  bilgisayar ve masa sistemi yok düşünelim. Burada müşteri bilgi ayrı yazdırma üretim noktasına ayrı yazdırma   nasıl olacak ve  Sıra numarası verdiğinizi düşünün Mutfak fişi ve Adisyon fişinin üstüne nasıl yazacak bu yazdığım biraz karışık gelebilir bunlar ücretsiz hizmet aramada karşınıza çıkacak  bir takım kısımları

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir