Blog

Yemek Sepeti Adisyon Yazıcısı

Blog

Yemek Sepeti Adisyon Yazıcısı
Yemek Sepeti Adisyon Yazıcısı

Yemek Sepeti Adisyon Yazıcısı

 

Herkese merhaba bugün sizlere Adisyon Yazıcısı bir diğer adı ile Yemek sepeti yazıcısı anlatacağım.

Birçok farklı yazıcı ve yanılmacalar oluyor ne gibi farklılıklar ve yanılmacalar var bu konuyu biraz açalım sizlere.

İnternet bir çok online alışveriş  sitelerine baktınız zaman   200 liradan başlayarak 1000 tl kadar giden farklı adisyon yazılılar var bunların farkları nelerdir. ?

Günümüzde   2 tip termal kağıt kullanılıyor adisyon yazıcılarında bunlardan bir tanesi 80 x40 en çok tercih edilen ve restoran kanatlarında kullanılır. Yada biraz konuya uzaksanız sağlık ocaklarında verilerin sıra numarası doktor adı gibi fişlerdir. Bu yazıcılar Adisyon yazıcısı  , mutfak yazıcısı  yada içecek yazıcısı işletmeninin ihtiyaç noktalarında kullanılır. Bir diğer Boyut ise 56 x16 dediğimiz kağıt boyutlarıdır. Bu yazıcılar Bankalara gittiniz zaman sizlere küçük bir kağıt verir işte aradaki fark budur yaza kasa kasa pos içine koydunuz kağıtlardır. burada kağıtlar arasında gözle görülecek şekilde büyük fark vardır . Bu noktada ise yazıcı fiyatları değişmektedir. 56 x16  termal yazıcıları da uygun fiyatlarda bulunur  kullanım alanları kısıtlıdır restoran Kafe kısımlarında yada yemek sepeti adiyson kullanmak isteseniz olmaz ve yazdır hızları yavaştır. 80×40 termal yazıcı kullanım alanları geniştir ve adisyon ve yemek sepeti adisyon yazdırmada kullanılan bir modeldir. Kullanıcı 56×16 ile 80 x40 adisyon yazıcıları arasında farkı bilmediği için . En düşük fiyat göster diyerek  56 x16  Boyutlu Adisyon yazıcı sahip oluyorlar ve bu noktada istediklerini bulamıyorlar . Adisyon noktasında her zaman 80×40 yazıcılar tercih edilmelidir.

 

Adisyon Yazıcı Alınır İken Neler Dikkat Edilmelidir.

1- Termal Yazıcı Yazdırma Hızı vardır. Yazar kasa pos hızında hiç kimse adisyon yazıcı sahip olmak istemez yavaş yavaş yazdırma.

2-Termal Yazıcılarda Türkçe Dil seçeneği olmasına Dikkat Edilmelidir. Adisyon yazıcılar İ , Ş , Ç gibi karakterlerine desteklediğine dikkat etmelisiniz. Yoksa yazdıramazsınız Türkçe Karakterleri.

3- Yazıcı Bağlantı Türü Günümüzde Ethernet girişli ve usb girişli olarak 2 ye ayrılır burada hem usb hem de Ethernet  almalısınız sadece usb seçenekleri fiyat uygundur.

4- Yazıcı aldığınız zaman garanti faktörü çok önemlidir yazıcı  uygun fiyat aldınız ama termal kafa arızalandı zaman sıfır yazıcıdan daha yüksek maliyet çıkarırlar.

 

Restoran Kafe Market Pos Barkod Sistemleri ile bilgi almak isterseniz

İletişim:0312 342 25 15

0536  995 99 81

One thought on “Yemek Sepeti Adisyon Yazıcısı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir