Blog

SambaPOS Yemek Sepeti Entegrasyonu

Blog

SambaPOS Yemek Sepeti Entegrasyonu
Restoran Adisyon Yazılımı

SambaPOS Yemek Sepeti Entegrasyonu Nedir ?

Sambapos Yemek Sepeti Entegrasyonu İşletmenin Alo Paket ve Yemek sepetinden gelen Siparişleri tekbir ekrandan yönetebilmek için geliştirilmiş modüldür. Peki yemek sepeti entegrasyonu ile sambapos nasıl çalışır. Masaları Takip Ettiğimiz Ekranda Yemek Sepeti varlık kısmına siparişler düşer ister  Yemek sepetinden gelen  tüm ürünler otomatik onaylanarak mutfak yazıcısından çıkar isterseniz de sizler kendiniz onaylayabilir siniz. Onaylanan tüm ürünler Alo paket ve ekranına düşer orada Paketçi Atamasını yapabilirsiniz ve normal paket servislerini takip edebilirsiniz. Yemek sepetinden gelen siparişler yemek sepeti olduğu belirtilir . Yemek Sepeti Online ödeme yöntemi yada farklı ödeme yöntemleri ile yapıldıysa sisteme o şekilde giriş yapılır ve akşam gün sonunda kısa rapor takip sonra kasa işlemini sonlandırabilirsiniz. Alo Paket Servis  , Masa Müşterisi , Yemek Sepeti  yada hızlı satışdan ne kadar gelir elde edilmiş ne kadar nakit kredi yada diğer ödeme tipleri bunların hepsini ister detaylı istersenizde yüzeysel rapor analiz yapabilirsiniz.

Yemek Sepeti Nedir?

Yemek sepeti müşteri bulmada kolaylık sağlayan bir e-ticaret projesidir. Müşterilerin sizleri rahat ve kolayla bulmasını sağlamaktadır. Tabi yemek sepeti firması sizlere bu hizmeti vermesinin belli başlı şart ve karşılıkları vardır beki bunlar nedir?

 

Yemek Sepeti Şartları ?

Yemek sepeti sipariş başı sizlerden komisyon bedeli alır . Komisyon bedelleri değişmektedir. Günümüzde işletme sahipleri yemek sepeti ve dükkanda sattı fiyat farklı yapmaktadır bunun sebebi ise yemek sepetinin aldığı komisyonlardan kaynaklıdır. Bu tip durumlarda yemek sepeti ekip ara ara satış noktalarını gezerler fiyat farkını gördükleri zaman işletmenizi kara listeye alıp  Yemek sepetinden silerler bu tip  olaylarda farkında olmak gereklidir.

 

Yemek Sepeti Joker İndirim. ?

Yemek sepeti tarafından belirlenen genelde işletmenin ilk siparişinde  7 10 25 gibi indirim yaparak satışını gerçekleştirir.

Yemek Sepeti Alt Ürün Özellikleri?

SambaPOS Olduğu gibi soğanlı , soğansız , Açılı , Açı sız gibi seçenekler belirlenmelidir.

 

Kurye Takip Nasıl Yapılır ?

Gelelim Alo Paket ve yemek sepeti entegrasyonu kullanıyorsunuz ve rapor ve analiz takip yapabiliyoruz peki burada kurye nasıl takip edebiliriz. ?

Paket Servis Ekranında gelen tüm siparişler Bekleyen Sipariş kısmına düşer ve orada kurye seçebilirsiniz  kurye 1  , kurye 2, yada Ahmet gibi kurye atama yapabilirsiniz. İster Paketçi sipariş teslim ettikten sonra ödeme alabilirsiniz yada kurye hesabına atarak akşam gün sonunda toplu bir şekilde ödeme alabilirsiniz.

 

2 thoughts on “SambaPOS Yemek Sepeti Entegrasyonu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir